Jak zapewnić sobie zdrowy i komfortowy sen?

Czy wiecie, że już nawet 50% Polaków ma problemy ze snem? Na tę sytuację ma wpływ wiele czynników, natomiast w wielu źródłach jako najczęstszą przyczynę u osób dorosłych wymieniane jest przede wszystkim szybkie tempo życia i stres. Na szybkie tempo, bez poważnych zmian w życiu, nie zawsze mamy wpływ. Zatem musimy pomyśleć, co możemy zrobić, aby po ciężkim i często wymagającym dniu móc się wyciszyć.

Jak znaleźć harmonię w życiu?

Sposobów jest oczywiście mnóstwo, w zależności od naszych upodobań. Zdrowa dieta i ćwiczenia, to jest oczywiście podstawa. Brzmi banalnie, ale oczywistym jest, że po zdrowej, lekkostrawnej kolacji mamy zdecydowanie większe szanse na spokojny sen. Praktykowanie ćwiczeń rozciągających kilka razy w tygodniu doskonale wpłynie na nasze zdrowie i wewnętrzny spokój. Nasze otoczenie jest także nie bez znaczenia. Aranżacja przestrzeni w stonowanych, przytulnych barwach pomoże nam zrelaksować się i znaleźć wewnętrzny spokój.

Jak dobrze się wyspać?

Przesypiamy około jedną trzecią życia, dlatego poprawa komfortu snu będzie miała ogromny wpływ na nasze życie codzienne. Planując zakup łóżka do sypialni najważniejszym jest, aby dobrać odpowiedni dla nas materac. Czy wiecie, że są sklepy, które proponują indywidualne dobranie przez fizjoterapeutę odpowiedniego materaca do naszego wzrostu i wagi? Dodatkowo pokrowiec na materac może mieć różne właściwości, w zależności od naszych potrzeb, np. może być wzbogacony jonami srebra, dzięki czemu zagwarantuje higieniczne środowisko w trakcie snu. Takie materace dobrane przez fizjoterapeutę możecie znaleźć na stronie:


https://materace-premium.pl/

Kolejnym, jakże istotnym krokiem jest dobór odpowiedniej pościeli, która ma bezpośredni kontakt z naszą skórą przez przeciętnie 7-8 godzin na dobę. Najważniejsze, żeby nasza pościel była zrobiona z naturalnych, oddychających materiałów, nie zawierających substancji szkodliwych dla zdrowia. Nie wyśpimy się pod sztuczną pościelą, pod którą nasze ciało będzie się pocić.

Dlaczego pościel z jonami srebra?

Pościel bawełniana jest bardzo trwała i jeśli wybierzemy taką z gęstym splotem płóciennym (ok. 150 g), posłuży nam przez lata. Oprócz tego, że posiada właściwości higroskopijne, a więc chłonie wilgoć, jest przewiewna i nie uczula. Latem się pod nią nie spocimy, a zimą nas doskonale ogrzeje. Tworząc naszą pościel z jonami srebra, wybraliśmy właśnie taki splot, ponieważ zależało nam na wyjątkowej jakości produktu. Dodatkowo, na końcowym etapie produkcji nasze tkaniny zostały uszlachetnione jonami srebra, dzięki czemu mają właściwości antybakteryjne, antyroztoczowe, nie chłoną zapachów i dzięki temu pościel pozostaje dłużej świeża. Dodatkowe zmiękczenie materiału w trakcie produkcji powoduje, że jest on nie tylko trwały, ale także miły w dotyku. Aby mieć pewność, że pościel jest bezpieczna dla zdrowia, każdą partię produkcyjną poddajemy testom Oeko – Tex. Dzięki temu mamy pewność, że jest ona wolna od wszelkich substancji szkodliwych i jest bezpieczna dla dzieci i alergików. Aby stworzyć sielski klimat w sypialni, w którym odnajdziemy spokój i harmonię, polecamy pościel Listki lub Boho:

Natomiast, dla fanów wzorów w otoczeniu, świetnie sprawdzą się motywy roślinne i zwierzęce, które także pozytywnie wpłyną na nasze nastawienie.

Nasze samopoczucie i nastawienie zależy od nas samych, jednak warto dopracować wokół siebie te wszystkie elementy, które pozytywnie wpłyną na nasze zdrowie i komfort snu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.